Post Wed Oct 09, 2013 10:59 pm

PACC Sprint Wars #1 9 October 2013

  Code:
              PACC Sprint Wars #1
                    Results

                F200 Qualifiers
Name                                     Time
32 Sarah Cutts                           15.31
29 Paul Fountas                          14.10
31 Alex Cutts                            13.35
18 Michael Young                         13.31
30 Shane Harris                          13.19
17 Dean Botrill                          13.05
28 Che Thomas                            13.02
24 Mark Gregory                          12.97
27 Jason Yuen                            12.94
19 Isabella Dashorst                     12.93
15 Michael Cane                          12.74
14 Sean Hennessy                         12.69
20 Wayne Hogben                          12.22
25 Braden O'Shea                         12.22
10 Rikki Belder                          12.19
16 David Radzikiewicz                    12.09
26 William Little                        12.07
22 John Zivanovic                        12.05
8 Holly Takos                            11.92
21 Nick Anderson                         11.88
7 Joel McWhinney                         11.83
9 Breanna Hargrave                       11.69
13 Jon Mangahas                          11.60
4 Derek Radzikiewicz                     11.53
5 Stephanie Morton                       11.44
12 Peter Szegedi                         11.43
6 Alex Rendoulis                         11.42
3 Jai Angsuthasawit                      10.87
2 Alex Radzikiewicz                      10.64
1 Dan Ellis                              10.31


                Round 1
winner                 defeated

D Grade

29 Paul Fountas        32 Sarah Cutts
30 Shane Harris        31 Alex Cutts
18 Michael Young       17 Dean Botrill

C Grade
27 Jason Yuen          28 Che Thomas
24 Mark Gregory        19 Isabella Dashorst
20 Wayne Hogben        15 Michael Cane
25 Braden O'Shea       14 Sean Hennessy

B Grade
26 William Little      10 Rikki Belder
22 John Zivanovic      16 David Radzikiewicz
7 Joel McWhinney       8 Holly Takos
9 Breanna Hargrave     21 Nick Anderson

A Grade
5 Stephanie Morton     13 Jon Mangahas
4 Derek Radzikiewicz   12 Peter Szegedi
2 Alex Radzikiewicz    6 Alex Rendoulis
1 Dan Ellis            3 Jai Angsuthasawit


                Round 2
winner                 defeated

D Grade
30 Shane Harris        17 Dean Botrill
18 Michael Young       29 Paul Fountas

Repechage
31 Alex Cutts
32 Sarah Cutts



C Grade
20 Wayne Hogben        27 Jason Yuen
25 Braden O'Shea       24 Mark Gregory

Repechage
14 Sean Hennessy
15 Michael Cane
19 Isabella Dashorst
28 Che Thomas

B Grade
7 Joel McWhinney       26 William Little
22 John Zivanovic      9 Breanna Hargrave

Repechage
8 Holly Takos
10 Rikki Belder
21 Nick Anderson
16 David Radzikiewicz

A Grade
2 Alex Radzikiewicz    5 Stephanie Morton
1 Dan Ellis            4 Derek Radzikiewicz

Repechage
3 Jai Angsuthasawit
12 Peter Szegedi
13 Jon Mangahas
6 Alex Rendoulis


                Round 3
winner                 defeated

D Grade
30 Shane Harris        32 Sarah Cutts
18 Michael Young       31 Alex Cutts

Repechage
17 Dean Botrill
29 Paul Fountas



C Grade
14 Sean Hennessy       14 Sean Hennessy
25 Braden O'Shea       15 Michael Cane

Repechage
24 Mark Gregory
19 Isabella Dashorst
27 Jason Yuen
28 Che Thomas

B Grade
7 Joel McWhinney       10 Rikki Belder
8 Holly Takos          8 Holly Takos

Repechage
9 Breanna Hargrave
16 David Radzikiewicz
26 William Little
21 Nick Anderson

A Grade
2 Alex Radzikiewicz    12 Peter Szegedi
1 Dan Ellis            3 Jai Angsuthasawit

Repechage
4 Derek Radzikiewicz
6 Alex Rendoulis
13 Jon Mangahas
5 Stephanie Morton


                Finals
winner                 defeated

D Grade
30 Shane Harris        18 Michael Young

C Grade
25 Braden O'Shea       14 Sean Hennessy

B Grade
7 Joel McWhinney       8 Holly Takos

A Grade
2 Alex Radzikiewicz    1 Dan Ellis
To err is humen